ევრო 2020 | განრიგი, მატჩები, მონაწილე გუნდები

2020 წლის მარტში, კორონავირუსის პანდემიიდან გამომდინარე, UEFA-მ ევროპის საფეხბურთო ჩემპიონატი 1 წლით გადადო, თუმცა ამის მიუხედავად, ტურნირს სახელი არ შეცვლია: ევრო 2020 სტარტს 11 ივნისს აიღებს და 11 ივლიდამდე გაგრძელდება.

A ჯგუფი (რომი / ბაქო): თურქეთი, იტალია (მასპინძლები), უელსი, შვეიცარია;
B ჯგუფი (კოპენჰაგენი / პეტერბურგი): დანია (მასპინძლები), ფინეთი, ბელგია, რუსეთი (მასპინძლები);
C ჯგუფი (ამსტერდამი / ბუქარესტი): ნიდერლანდები (მასპინძლები), უკრაინა, ავსტრია, ჩრდილოეთ მაკედონია (შენიშვნა: აქ უნდა ყოფილიყო საქართველო);
D ჯგუფი (ლონდონი / გლაზგო): ინგლისი (მასპინძლები), ხორვატია, შოტლანდია (მასპინძლები), ჩეხეთი;
E ჯგუფი (სევილია / სანქტ-პეტერბურგი): ესპანეთი (მასპინძლები), შვედეთი, პოლონეთი, სლოვაკეთი;
F ჯგუფი (მიუნხენი / ბუდაპეშტი): უნგრეთი (მასპინძლები), პორტუგალია (მოქმედი გამარჯვებული), საფრანგეთი, გერმანია (მასპინძლები).


განრიგი


პარასკევი, 11 ივნისი

A ჯგუფი: თურქეთი – იტალია (23:00, რომი).


შაბათი, 12 ივნისი

A ჯგუფი: უელსი – შვეიცარია (17:00, ბაქო);

B ჯგუფი: დანია – ფინეთი (20:00, კოპენჰაგენი);

ჯგუფი B: ბელგია – რუსეთი (23:00, სანქტ-პეტერბურგი).


კვირა, 13 ივნისი

D ჯგუფი: ინგლისი – ხორვატია (17:00, ლონდონი);

C ჯგუფი: ავსტრია – ჩრდილოეთ მაკედონია (20:00, ბუქარესტი);

C ჯგუფი: ნიდერლანდები – უკრაინა (23:00, ამსტერდამი).


ორშაბათი, 14 ივნისი

D ჯგუფი: შოტლანდია vs ჩეხეთი (17:00, გლაზგო);

E ჯგუფი: პოლონეთი vs სლოვაკეთი (20:00, სანქტ-პეტერბურგი);

ჯგუფი E: ესპანეთი vs შვედეთი (23:00, სევილია).


სამშაბათი, 15 ივნისი

F ჯგუფი: უნგრეთი – პორტუგალია (20:00, ბუდაპეშტი)

F ჯგუფი: საფრანგეთი – გერმანია (23:00, მიუნხენი).


ოთხშაბათი, 16 ივნისი

B ჯგუფი: ფინეთი – რუსეთი (17:00, სანქტ-პეტერბურგი)

A ჯგუფი: თურქეთი – უელსი (20:00, ბაქო)

A ჯგუფი: იტალია – შვეიცარია (23:00, რომი).


ხუთშაბათი, 17 ივნისი

C ჯგუფი: უკრაინა – ჩრდილოეთ მაკედონია (17:00, ბუქარესტი);

B ჯგუფი: დანია – ბელგია (20:00, კოპენჰაგენი);

C ჯგუფი: ნიდერლანდები – ავსტრია (23:00, ამსტერდამი).


პარასკევი, 18 ივნისი

E ჯგუფი: შვედეთი – სლოვაკეთი (17:00, სანქტ-პეტერბურგი);

D ჯგუფი: ხორვატია – ჩეხეთი (20:00, გლაზგო);

D ჯგუფი: ინგლისი – შოტლანდია (23:00, ლონდონი).

შაბათი, 19 ივნისი

F ჯგუფი: უნგრეთი – საფრანგეთი (17:00, ბუდაპეშტი);

F ჯგუფი: პორტუგალია – გერმანია (20:00, მიუნხენი);

E ჯგუფი: ესპანეთი – პოლონეთი (23:00, სევილია).


კვირა, 20 ივნისი

A ჯგუფი: იტალია – უელსი (20:00, რომი);

A ჯგუფი: შვეიცარია – თურქეთი (20:00, ბაქო).


ორშაბათი, 21 ივნისი

C ჯგუფი: ჩრდილოეთ მაკედონია – ნიდერლანდები (20:00, ამსტერდამი);

C ჯგუფი: უკრაინა – ავსტრია (20:00, ბუქარესტი);

B ჯგუფი: რუსეთი – დანია (23:00, კოპენჰაგენი);

B ჯგუფი: ფინეთი – ბელგია (23:00, სანქტ-პეტერბურგი).

სამშაბათი, 22 ივნისი

D ჯგუფი: ჩეხეთი – ინგლისი (23:00, ლონდონი);

D ჯგუფი: ხორვატია – შოტლანდია (23:00, გლაზგო).

ოთხშაბათი, 23 ივნისი

E ჯგუფი: სლოვაკეთი vs ესპანეთი (20:00, სევილია);
E ჯგუფი: შვედეთი – პოლონეთი (20:00, სანქტ-პეტერბურგი);
F ჯგუფი: გერმანია vs უნგრეთი (23:00, მიუნხენი);
ჯგუფი F: პორტუგალია v საფრანგეთი (23:00, ბუდაპეშტი).

24 და 25 ივნისს შესვენებაა

 


თითოეული ჯგუფიდან შემდეგ ეტაპზე გავლენ პირველ და მეორე პოზიციებზე მყოფი გუნდები, რასაც ოთხი საუკეთესო მესამეადგილოსანი დაემატება. 


1/8 ფინალი
შაბათი, 26 ივნისი

1: 2A vs 2B (20:00, ამსტერდამი)
2: 1A vs 2C (23:00, ლონდონი)

კვირა, 27 ივნისი

3: 1C vs 3D / E / F (20:00, ბუდაპეშტი)
4: 1B vs 3A / D / E / F (23:00, სევილია)

ორშაბათი, 28 ივნისი

5: 2D vs 2E (20:00, კოპენჰაგენი)
6: 1F vs 3A / B / C (23:00, ბუქარესტი)

სამშაბათი, 29 ივნისი

7: 1D vs 2F (20:00, ლონდონი)
8: 1E vs 3A / B / C / D (23:00, გლაზგო)


30 ივნისს და 1 ივლისს შესვენებაა


1/4 ფინალი
პარასკევი, 2 ივლისი

ა. გამარჯვებული 6 vs გამარჯვებული 5 (20:00, პეტერბურგი)

ბ. გამარჯვებული 4 vs გამარჯვებული 2 (23:00, მიუნხენი)

შაბათი, 3 ივლისი

გ. გამარჯვებული 3 vs გამარჯვებული 1 (20:00, ბაქო)
დ. გამარჯვებული 8 vs გამარჯვებული 7 (23:00, რომი)


4 და 5 ივლისს შესვენებაა


1/2 ფინალი
სამშაბათი, 6 ივლისი

ა. გამარჯვებული (ბ) vs გამარჯვებული (ა) (23:00, ლონდონი)

ოთხშაბათი, 7 ივლისი

ბ. გამარჯვებული (დ) vs გამარჯვებული (გ) (23:00, ლონდონი)


დასვენების დღეები 8, 9, 10 ივლისს


ფინალი
კვირა, 11 ივლისი

გამარჯვებული (ა) vs გამარჯვებული (ბ) (23:00, ლონდონი)

(703)

ევრო 2020 | განრიგი, მატჩები, მონაწილე გუნდები

სტატიის ავტორი
-